Tovaryšem čtvera řemesel aneb Tradiční řemesla Lomnicka slovem a činem

V letošním roce by měl projekt probíhat od 4. 7. do 5. 9. 2022.

Chcete poznat nebo si sami vyzkoušet některé z tradičních i méně známých řemesel (nejen) Lomnicka? Zúčastněte se letního projektu Kulturního a informačního střediska Lomnice nad Popelkou, kde se nově každé pondělí odpoledně seznámíte teoreticky i prakticky s některým z nich. 

Více ...

Bylinkářství: Výroba bylinkových drobností

8. 8. 2022 od 15 hodin

Výroba bylinková koupelová šumivé koule a domácího bylinkového repelentu pod vedením lektorky Jany Střílkové.

Více ...

Tkalcovství a plstění z vlny

15. 8. 2022 od 15 hodin

Ukázka předení na kolovrátku, možnost vyzkoušet si tuto dovednost, rozpoznávání různých druhů přízí, tkaní na stolním stavu pod vedením lektorky Simony Hrabalové z Vlastivědného muzea v Železnici. Plstění z vlny – výroba plstěných korálí (se vzhledem drahokamů) pod vedením lektorky Jany Střílkové.

Více ...

Sklářství: Výroba skleněné květiny

22. 8. 2022 od 15 hodin

Seznámení s historií sklářství v Čechách, ukázka práce s kahanem, možnost vyzkoušet si práci s kahanem, výroba vlastní skleněné květiny s lektorkou – sklářskou výtvarnicí Kamilou Parsi z Turnova, která se tvorbou skla zabývá od roku 1997.

Více ...

Keramika: Výroba talířku nebo misky

29. 8. 2022 od 15 hodin

Lektorka: Romana Dlouhá (SVČ Sluníčko Lomnice n. Pop.). V rámci workshopu vás čeká: základy práce s hlínou, výroba keramického talířku nebo misky z ruky, zdobení technikou engob.

Více ...

Pekařství a cukrářství

5. 9. 2022 od 15 hodin

Tradice dožínek, pečení koláčků pod vedením lektorky Petry Mizerové, návštěva výrobny Lomnických sucharů L. Kodejšky (tradice Lomnických sucharů, ochutnávka, obalování sucharů cukrem ad.).

Více ...

Drahé kameny: Ukázka broušení a leštění

12. 9. 2022 od 15 hodin

Lektor: Luboš Hromádko. V rámci workshopu vás čeká: rozeznávání drahých kamenů, seznámení s nalezišti drahých kamenů v regionu, ukázka řezání a broušení drahých kamenů, možnost vyzkoušet si jejich hlazení (případně broušení – zdatnější účastníci), možnost nákupu.

Více ...